ברוכים הבאים לעמוד רציונל הסדנא

ליצירת קשר

להזמנת הופעות וכרטיסים חייגו:

רציונל הסדנא
ההומור והצחוק מהווים חלק חשוב מאד מהוויית החיים שלנו.

מי מאיתנו לא אוהב לצחוק? להצחיק?
ידוע כי השימוש בהומור ובצחוק טובים לבריאות, אך התאוריה הרחבה שהתפתחה סביב ההומור מצאה את ההומור לא רק כדרך חיים, או כסוג אופי של אדם ) "הליצן הכיתתי" (, אלא הראתה את היתרונות הפסיכולוגיים הרבים שטמונים תחת השימוש בהומור ואת התפקידים הפסיכולוגיים שההומור יכול למלא.

חוש הומור אצל אנשים נחשב לתכונה אטרקטיבית ומשמעותית, ובמיוחד בגיל ההתבגרות שקבוצת השווים תופסת מקום כה משמעותי בחייהם של בני הנוער, יותר מכל סביבת השפעה אחרת, נתפס מי שיודע להפגין חוש הומור כפופולרי על רבים. אנו רואים גם כיצד בקבוצות חברתיות אלה שאינם נתפסים כבעלי הומור נדחקים החוצה ומוצאים את עצמם מורחקים לאיטם מקבוצת השווים, דבר שיכול לגרום לתחושת דחייה ותסכול בקרב בני נוער רבים שאינם בטוחים בעצמם מספיק כדי להפגין הומור או שאינם מצליחים לפרש נכון אינטראקציות חברתיות שההומור הוא מרכיב מרכזי בהן. ההומור, אם כן, משמש תפקיד משמעותי באינטראקציות בין אישיות.

מעבר לכך, ההומור נמצא כתכונה בעלת חשיבות גם בגלל התפקיד הפסיכולוגי הנוסף שהוא ממלא: עבור רבים מאפשר ההומור לגעת בנושאים קשים, כואבים, אפילו כאלה שנחשבים טאבו בחברה לעסוק בהם, והעיסוק בנושאים הללו דרך ההומור מאפשר להם להתרחק קמעה מהמשמעות הכאובה של הנושא ומרחק פסיכולוגי זה מעניק תחושת ביטחון ומפחית את רמת האיום שבחשיפה ובהתמודדות עם הנושא הכאוב. באמצעות השימוש בהומור וההתרחקות הפסיכולוגית מגלים פתאום בני הנוער כיצד הם יכולים להתמודד עם הנושא בדרך אחרת, יצירתית ופתוחה, ודבר זה יכול לחשוף אותם לדרכי התמודדות חדשות ולמגוון אפשרויות – דבר שכ"כ חשוב עבור בני הנוער הללו, כיוון שרבים מהם מאופיינים בחשיבה של "שחור או לבן".

רובכם מכירים את עשרות הסדנאות השגרתיות אליהן נחשפים בני הנוער מידי יום ביומו. תנו לבני הנוער שלכם הזדמנות להיחשף לסדנא ייחודית ופורצת דרך, כזו שתשאיר אותם עם זיכרונות וחוויות עליהן ידברו עוד המון שנים. אם אתם מחפשים סדנת סטנד אפ שונה, יצירתית ופורצת דרך, הגעתם למקום הנכון! סדנא ייחודית המועברת על ידי הסטנדאפיסטית מהשורה הראשונה – הדר לוי, מהסטנדאפיסטיות המובילות בישראל.

כדי לשמוע עוד על הסדנא שלנו והיתרונות הרבים שלה אתם מוזמנים לחייג עכשיו 077-2313828

לחצו לחיוג דילוג לתוכן