ברוכים הבאים לבלוג שלי

ליצירת קשר

להזמנת הופעות וכרטיסים חייגו:

 052-6105900

צחוק כדרך חיים

פעולה בריאה ומשחררת מתחים

צחוק כדרך חיים – אחד המצבים המהנים, ובמובנים רבים גם הטובים ביותר עבור כולנו הוא המצב בו משהו או מישהו משעשעים אותנו מספיק על מנת שנצחק – הצחוק נחשב מבחינות שונות למצב טוב ורצוי. מבחינה אינטואיטיבית קל לנו להבין את זה – צחוק פירושו הנאה. כולנו נהנים כשאנחנו צוחקים, החל מתינוקות ועד לקשישים. אך קיימים יתרונות נוספים – אינספור מחקרים הצביעו על הצחוק כפעולה בריאה ומשחררת מתחים, מה שבא לכדי ביטוי בבריאות הנפש והגוף כאחד.

צחוק כדרך חיים בין חברים, קומדיות בטלוויזיה ומופעי סטנד אפ – צחוק בתרבות שלנו
מכיוון שצחוק הוא מצב מהנה, בריא ונעים כל כך, ניתן למצוא בתרבות שלנו אינספור מצבים ומאפיינים הכוללים צחוק ומתמקדים בו. הדוגמה הברורה והמידית ביותר מחיי היומיום של כולנו הוא כל מפגש חברתי ממוצע, בו חלק בלתי מבוטל מהזמן מוקדש למה שאנחנו מכנים "צחוקים" – אנחנו מצחיקים אחת את השני על ידי בדיחות וסיפורים מצחיקים ממגוון רחב של סוגים. מלבד לאותם "צחוקים" שאנחנו חווים בחברה, קיימות תופעות תרבותיות רבות נוספות המבוססות על הצחוק כמצב מבוקש ונחשק – סדרות טלוויזיה וסרטים המוגדרים מראש כ"קומדיות" ותפקידם המרכזי הוא לגרום לצופים לצחוק, מופעי סטנד אפ במסגרתם עומד קומיקאי על הבמה ופשוט מנסה להצחיק את קהל מאזיניו ועוד אינספור מקומות בהם אנו נתקלים המכילים בדיחות, אנקדוטות מצחיקות וניסיונות לגרום לנו ליהנות ופשוט להתגלגל מצחוק.
צחוק כדרך חיים 2
בכל גיל הצחוק צריך להיות כדרך חיים.
מופע סטנד אפ – בידור על טהרת הצחוק

התחום העיקרי המייצג את תרבות הצחוק הוא כמובן עולם הסטנד אפ. אינספור סטנדפיסטיות וסטנדאפיסטים בונים את תחום עיסוקם העיקרי כאומני הצחקה – הם מפתחים בדיחות ומופעים שלמים אשר כל ייעודם הוא פשוט לגרום לקהל המאזינים לצחוק. כמובן שאותן בדיחות מכילות פעמים רבות גם מסרים נוספים, דוגמת ביקורת חברתית וכד', אך הצלחתו של מופע סטנד אפ נמדדת בראש ובראשונה על פי כמות הצחוק הנשמעת בקהל. מסיבה זו ניתן גם למצוא כיום לא מעט מופעי סטנד אפ לאירועים – בתחום האירועים החגיגיים הבינו כבר מזמן כי אחת הדרכים לגרום לאירוע להיות מוצלח, מהנה ובלתי נשכח היא על ידי מופע סטנד אפ טוב, במסגרתו הקהל מבודר ומשועשע בצורה שגורמת לו להתגלגל מצחוק. לסיכום, לצחוק תפקיד חשוב ומרכזי בחיים של כולנו. הוא משפיע בצורה חיובית על בריאות הגוף והנפש שלנו, וניתן למצוא אותו באינספור מקומות מפתיעים ויצירתיים בתרבות שלנו. מכל הרגשות והמצבים הנפשיים שאנו חווים, צחוק הוא בהחלט מצב ראוי לנסות ולחוות ממנו כמה שרק ניתן.

לחצו לחיוג דילוג לתוכן