ברוכים הבאים לבלוג שלי

ליצירת קשר

להזמנת הופעות וכרטיסים חייגו:

 052-6105900

צחוק ורפואה – שילוב מנצח

לצחוק כל הדרך אל הרופא

כיצד צחוק כשלעצמנו עשוי לתרום לכל אחד? מלבד השיפור המיידי במצב הרוח, לצחוק סגולות רפואיות והוא משמש אף כמשכך כאבים 100%. אז בפעם הבאה אל תתפלאו שהרופא ירשום לכם שההמלצה היא לצחוק כמה פעמים ביום

כיצד צחוק משפיע על הבריאות?

צחוק ורפואה – רבות כבר דובר על כמה הצחוק חיוני לבריאות. בכדי לאשש את מה שכולם חשבו כבר שנים רבות אפילו נערכו בנושא מחקרים רפואיים מקיפים. מחקרים אלו נעשו בכדי להבין מה משמעות הצחוק ואילו שינויים הוא מעורר באופן ישיר בגוף האדם ומערכותיו השונות. תוצאות המחקרים מעידים כי אכן לגוף ישנה השפעה ישירה על הגוף, בן אדם שצוחק יותר עשוי להאריך אף את תוחלת החיים שלו ולמנוע מחלות מסוימות. מופע סטנד אפ למשל, עשוי לגרום לבריחה מהמציאות היומית שכל אחד חווה ולגרום באופן ישיר להרגשה טובה יותר. אז מה הפלא שאולי רופאים בעתיד ימליצו במקום לנטול כדורים, פשוט לצחוק מספר פעמים ביום?
צחוק ורפואה – שילוב מנצח
הצחוק תורם למערכת החיסונית ויוצר מעין משככי כבים ומרפאים טבעיים לחלוטין
כיצד למעשה תורם כל צחוק באשר הוא להארכת תוחלת החיים?
בראש ובראשונה, כאשר אנו צוחקים צחוק בריא (ארוך ומשמעותי), באופן מיידי נגרמים שינויים פיזיולוגיים בגופינו. מדובר על הרחבת כלי הדם וזרימה טובה יותר למשאבת הלב ובחזרה. הצחוק עובד על שרירי הגוף וביניהם הסרעפת, שרירי הבטן, לסת ועוד. כמובן שישנה גם השפעה ישירה על מערכת העצבים והמערכת החיסונית. מערכות חיסוניות משתפרות – הצחוק מזרים לגוף חומרים שהם כמשככי כאבים טבעיים (צחוק במקום כדורים, כבר ציינו?). בנוסף, מגביר הצחוק את קצב פעימות הלב, שיפור במחזור הדם. דבר חשוב שיש לדעת – הצחוק משחרר באופן מיידי אנדרופינים שחיוניים מאוד במניעת התקפי ואירועי לב. כנ"ל, יש הגורסים בכך שצחוק עשוי למנוע גם התנוונות המוח ואף מקרי אלצהיימר ושבץ. אגב, בעת צחוק הגוף מוציא רעלים מיותרים ומכניס חמצן בריא (תזכרו כמה פעמים קרה לכם שצחקתם עד כדי שיעול).
הפחתת מתחים וחרדות – אחד הדברים הגורמים לקיצור תוחלת החיים הוא דיכאון. דיכאון עלול להופיע בכל גיל ובכל שלב בחיים. כאשר צוחקים, מפריש המוח אנזימים רבים ואדרנלין המייצבים את מצב הרוח ומונעים כניסה למצבים קיצוניים. קבלת פרספקטיבה לחיים – הצחוק עוזר מאוד בכדי להכניס את החיים לפרופורציה. מחקרים מוכיחים כי אלו שצוחקים יותר, אפילו משתתפי סדנת סטנד אפ למשל, יודעים כיצד להתמודד טוב יותר עם אירועים שונים בחיים. הצחוק מלמד אותם לחיות חיים אופטימיים וטובים יותר. התובנה כי צחוק מטיב עם הבריאות הביאה להתפתחות מקצועות כמו סטנדאפיסטית, ליצנים רגילים ורפואיים ועוד. המטרה היא כמובן, לגרום לתחושה טובה יותר בקרב חולים, לשפר את מצב רוחם ואף לסייע בהחלמתם ככל הניתן. ישנו קשר קבוע בין נפשו של אדם לגופו ("נפש בריאה בגוף בריא"), משמעות משפט זה שגוף לא יהיה בריא אם הנפש מדוכדכת. אגב, ביהדות, שמחה, צחוק ואושר הם בגדר מצווה ואף מצויים אזכורים רבים בכתביו של הרמב"ם בנושא.
לחצו לחיוג דילוג לתוכן