הבלוג של הדר לוי - סטנד אפ | מופע סטנד אפ | סטנדאפ | הדר לוי

להזמנת הופעות וכרטיסים: 052-6105900

אמהות

אמהות

אמהות

במהלך החודשים האחרונים שיתפתי פה מחוויות האמהות שלי. ניסיתי לעשות את זה בהומור ובאותנטיות . התגובות היו מטורפות ,וההד היה חזק מאוד. התגובות נחלקו לשניים. תנחשו. גברים ונשים. נשים שפגשו אותי אמרו לי "את גדולה.אני מתה מצחוק". וגברים שפגשו אותי אמרו: "איזה ממורמרת את".
כי כנראה החוויה האינטנסיבית הזאת של הגידול הראשוני יש בה הכל: אהבה וקושי ושינוי והרבה בנות הרגישו שאני מדבררת אותן. הגברים כנראה מעדיפים בכל הקשור אלינו להסתכל על חצי הכוס המלאה. זאת אומרת לדבוק במשפט האלמותי-"את אוהבת לקטר".

אז לא, אני לא אוהבת לקטר. אני אוהבת להרגיש. הכל. חוש אמהי, אני לא יודעת אם קיים. מה שכן קיים זה שעות טיסה . אמהות זה קודם כל וותק.

אני נמצאת עם הפלא הקטן שלי 24/7 יותר מכל בן אדם שהייתי איתו בחיים. אני כבר מזהה לפי העיניים שתיכף הוא יעשה קקי , אני יודעת גם באיזה מירקם הוא יהיה. הילד שלי רואה אותי שמחה, צוחקת, משועממת, עצבנית, מתוסכלת . הילד שלי רואה אותי.
אני לא מתביישת בזה.

לפעמים אני מרגישה כמו באיזו תכנית ריאליטי שסגרו שני אנשים בחדר ואמרו בוא נראה מה ייצא, אבל כמו כל תכנית ריאלטי אתה מבין משהו רק אחרי שאתה יוצא מהבית.

השבוע יצאתי לעבוד, ואור היה בלעדי יום שלם. היה נהדר. לא היה לי את "אני מתגעגעת" או "אין לי משמעות בלעדיו". הייתי צריכה את זה. בעיקר כדי לחזור אליו. לחבק אותו ולהבין משהו.

יש לי חבר. יש לי חבר בעולם הזה. והוא שלי. לעולמים. בטח עוד שלוש שנים הוא לא ישים עלי ובעוד 10 שנים יסנן אותי ובעוד 20 שנה יעשה עלי דוקו-"איך אמא שלי הרסה לי תחיים". אבל לא כפת לי . כי בג'ונגל הזה של החיים אנשים באים והולכים, מאכזבים , מרגשים אבל לי יש את העוגן שלי. יש לי חבר. כיף לי.

מסכת פנים

מסכת פנים של חברת מאליס

מצאתי תוספת חדשה לתיק שלי – מסכת פנים של חברת מאליס

היום רציתי לספר לכם על מסכת פנים של חברת מאליס. מוצר כחול לבן שמסתבר כבש את העולם.

כסטנדאפיסטית ותיקה אך כאימא חדשה, גיליתי שהמון דברים השתנו. שעות השינה הם כבר לא אותן השעות המוכרות. הבעיה היא שגם השעות בהן אני ערה, אינן נותנות לי זמן פנוי מדי. ילדים זה שמחה? בטח יש איזה שלב שזה נכון ובטוח זה שמחה לאבא. ככה, שזמן רב לא נשאר לי, בטח לא בשביל עצמי.

בכל זאת, פעמים רבות אני עדיין צריכה להופיע מול מצלמות הטלוויזיה. בעבר עוד הייתי מספיקה לבקר אצל הקוסמטיקאית, למרוח קרמים וסרומים שונים, על מנת לקבל תוצאות של מראה עור חלק וזוהר. אז גם אני נתקלתי בפרסומת עם רוסלנה ושות' של מסכת פנים של מאליס. החלטתי לנסות כי מבחינתי, עור חלק ומבריק בתוך עשר דקות זה חלום. אם הוא בר השגה – ימים יגידו.

קיבלתי את ערכת הטיפוח של מאליס – שבע מסכות פנים בעלות של 219 שקלים. היתרון הגדול הוא קודם כל שכל ערכה ארוזה בצורה הרמטית בצורה נפרדת. לא כמו מסכות בד אחרות שמגיעות באריזות זוגיות או לא בצורה הרמטית. עוד יתרון שישר חשבתי עליו הוא שניתן ללכת עם המסכות לכל מקום – לטיול או לנופש ובכל מקרה לשאת מסכה בתיק שתהיה לכל מקרה שלא יקרה.

פתחתי את מסכת הפנים לפי ההוראות – אגב מרכיבי המסכה מבטיחים המרצת תאי העור, שמנים, חלבונים ועוד מרכיבים אשר הופכים את העור לחלק וזוהר יותר. את המסכה מניחים על הפנים למשך עשר דקות. לאחר עשר דקות הורדתי את המסכה מהפנים והתחלתי לעסות את הפנים (לפי המלצות היצרן). המשכתי במילוי ההוראות בצורה מדויקת – הלכתי לשטוף את הפנים ולנגב אותם. על מנת לתת לסרום להיספג בעור בצורה המיטבית – חשוב לא לנגב את הפנים אלא לנגב אותם קלות (לטפוח).

חייבת לציין כי אחרי עשר דקות בלבד שבהם הייתה המסכה על הפנים ולאחר 13-14 דקות בכללי – כולל שטיפת הפנים והכל, עור הפנים היה נראה מושלם. ההבדל היה גדול מאוד בין הלפני ואחרי. מהיום אני חייבת להמליץ לכולן – בעיקר לנשים שאין להן זמן פנוי. המסכה מעולה עבור נשים לאחר לידה שזמן פנוי הוא המצרך הכי יקר שלהן.

היה כיף להתנסות במסכת הבד של חברת מאליס. התוצאות באופן מפתיע היו הרבה יותר ממעולות.

אני באופן אישי ממליצה להיכנס לאתר ולהבין בדיוק במה מדובר https://www.maelys.co.il/

חופשת לידה

חופשת לידה. השקר.

חופשת לידה

איזו מין מילה זו חופשה. זנזיבר או ברלין זה לא.

האחות בטיפת חלב בבית שאן מתבוננת בי. את לא מרגישה טוב? היא שואלת.

למה את חושבת את זה? כי אני בוכה? כי הגעתי למרפאה וכל האמהות עם העגלות הטרנדיות והסלקלים והמתקפלים ורק אני איתו על הידיים? ז"א אחותי איתו על הידיים. נתתי לה אותו כי הוא התחיל לבכות ואני מתביישת מכולם? לא, מה פתאום אני מרגישה מעולה. רק אל תתני לי למלא טופס מצברוח, אין לי מצברוח לזה.

ערה?

חיכיתי לזה מלא זמן. יש לי ילד מדהים ואני באמת אוהבת אותו ואין לי בעיה לא לישון. אני לא ישנה כבר שנים. בוא נגיד שאם הייתי רווקה אז ההודעות אצלי לא היו ערה? הם היו…. ישנה? אז סוף סוף יש תמורה לערות שלי. ואני מניקה והתינוק מדהים. הוא רק לא כ"כ ישן. והוא בוכה. ו..אולי יש לו גזים? אולי החלב שלי לא מספיק?אולי הוא רעב? אולי אני צריכה לקנות את העריסה עם הרטט האורות המנגינות והחיבור לאינטרנט? אבל מה זה משנה התינוק שלי נרדם רק על הידיים.

איך לא המציאו מכשיר שנקרא – ידיים. את זה הייתי קונה. יועצות שינה יועצות הנקה יועצת יועצות כל כך הרבה יועצות כאילו מדובר בראש ממשלה. כולה 3 וחצי קילו. אמרו לי שתינוקות רק ישנים ואוכלים. איך לא אמרו שזה כזה כאוס? שגם אם יש לך חוש אמהי ומסירות אין קץ את לא תצליחי. לא בהתחלה. כי תינוקות ישנים יש רק אצל השכנים.

מזל טוב!

כולם שולחים לי הודעות מזל טוב מזל טוב מזל טוב ואני לא עונה לאף אחד. מה יש לענות. מרגישה בתוך מלחמה. תחת אש. ותחת אש מתפקדים. אין זמן לשיחות סרק. ובעולם פרס מת, ומירי רגב הפליצה משהו,ואייפון 7,וקלינטון וטראמפ ואני על הכדור פיזיו מנדנדת מנדנדת. לא יכול להיות שאני לא מצליחה. לא יכול להיות שאני לא עפה. הנה נטלי דדון כבר בכרתים ואני לא מצליחה לצאת מבית שאן. לא יכולה להפרד מאמא שלי. עשיתי הכל כדי להיות אמא ועכשיו אני ילדה בחזרה.

אתמול אמא שלי יצאה לאירוע בחיפה והוא בכה המון התקשרתי אליה בעצבים – מתי את חוזרת??? כאילו אני בייביסיטר שצועקת על ההורים שייקחו כבר תילד. ואז התקשרתי למוקד. מה הבעיה אמרו, אמרתי הילד בוכה. הם צחקו ואמרו שהם מטפלים רק במבוגרים. אני חושבת על השכנות של ההורים שלי שלכל אחת יש 34 ילדים. איך זלזלתי בהן פעם. קריירה מה קריירה. איך הן עושות את זה?? מבחינתי הן המודל שלי עכשיו. הן הילארי קלינטון ומישל אובמה.

שקטטטט!

תהיו בשקט! אני משליטה טרור אצל ההורים שלי. אבל אמא שלי כל היום עושה רעש. כשאור ישן הוא מחייך מתוך שינה. חיוך מדהים. מלא שמחה. אומרים שהוא בלתי רצוני אבל זה החיוך הכי מדהים שראיתי. הרבה יותר מחיוכים רצוניים שמבוגרים עושים. ואחרי חודש הגיע החיוך הרצוני. מוקדם מהצפוי. כאילו רצה להרגיע אותי. אני בסדר. את בסדר. יהיה לנו כיף יחד. אחרי שנים שאת מצחיקה ילדים אחרים תוכלי להצחיק אותי. אמר ופלט לי על כל השמלה. זה לא משנה כי זו אותה שמלה כבר שבוע.

חזרתי לגבעתיים. אני אור ויוסי. והנה בטיפת חלב האחות נותנת לי למלא "טופס מצב רוח" זה נקרא.

שאלה ראשונה – האם את מצליחה למצוא מה מצחיק בכל דבר. צחקתי ממש. תחת אש שום דבר לא מצחיק. מה שכן אני שמחה שקופת חולים מתעניינת בי . הייתי יותר שמחה אם היו להם תורים לפני ינואר. עברו חודשיים. ושרדתי כדי לספר. זה לא קל. מותר להגיד את זה. אבל זה מדהים. מותר להגיד גם את זה.

צחוק לכל אירוע

צחוק לכל אירוע

צחוק לכל אירוע – מחפשים בילוי קצת אחר? רוצים לעשות משהו מקורי לכבוד אירוע מיוחד? מופע סטנדאפ איכותי, שמצחיק מהלב, ישאיר אתכם עם חיוך מההתחלה ועד הסוף. מופעי סטנדאפ זמינים לקהל במועדוני סטנדאפ שונים, בהופעות קבועות מראש של האומן וגם במסגרת של הזמנת סטנדאפיסט לאירועים פרטיים: מסיבת רווקות, ימי הולדת ועוד.

סטנדאפיסט לאירועים פרטיים

נהנים ממופע סטנד אפ טוב? מלבד הזמנת כרטיסים להופעת סטנדאפ במועדונים המוכרים, ישנה גם אפשרות להזמין סטנדאפיסט לאירועים פרטיים. בין אם מדובר במסיבית רווקים/רווקות, בין אם בחגיגת יום הולדת, יום נישואין או ערב חברה, זה הולך להיות ערב משגע שכולם ידברו עליו כי צחוק מתאים לכל אירוע! אפשר להזמין את אומן הסטנדאפ לכל מקום בו מתקיים האירוע, אם לבית הפרטי או אם לאולם שנשכר במיוחד לכבוד החגיגה. יש לכם כבר תאריך למאורע? אל תשתהו ופנו לאומן כדי לשריין את התאריך.

צחוק לכל אירוע

כל אירוע יכול להיות מושלם כשמוסיפים אליו צחוק

סטנדאפ לנשים

את רוצה לתכנן מסיבת רווקות לחברה שמתחתנת, אבל מתלבטת – עוד פעם סדנת שוקולד? כמה מתוק אפשר לאכול? להזמין חשפן? זה ממש לא הסגנון. יש לנו את זה! סטנדאפ לנשים – לערב רווקות מגניב ומצחיק. זה כל מה שאת צריכה כדי שיעשה את הערב למיוחד עבור הכלה ועבור כל הבנות שחוגגות עמה. צחוקים ופאנצ'ים שרק נשים מבינות: על גברים, על דיאטה, על ילדים, על חתונה ועל כל דבר שמעסיק נשים ומעלה חיוך. אפשר להזמין סטנדאפיסט או סטנדאפיסטית לבית פרטי בו תהיה החגיגה, או למקום אחר שהבנות שכרו למסיבה. אז למה את מחכה?

סטנד אפ ליום הולדת

הילד חוגג 18? האבא חוגג 60? אלו הן מסיבות יום הולדת מיוחדות ואם רוצים לחגוג ובגדול, אז יש אפשרות להזמין סטנדאפיסט לאירועים פרטיים. הסטנדאפיסט יקבל מבני המשפחה ומהחברים עובדות מצחיקות ומעניינות על חתן יום ההולדת ויכין מופע מושקע שיגרום לכולם להתגלגל בסלון. קולות מן העבר, שמות חיבה, פדיחות קטנות וגם גדולות ועוד פנינים קטנות שרק הקרובים יודעים. סטנד אפ ליום הולדת – לחגיגה בלתי נשכחת.

למסיבת רווקות מדליקה במיוחד, לחגיגת יום הולדת מקורית ושמחה שעוד ידברו עליה – מופע סטנד אפ זה ה-דבר!

צחוק כדרך חיים

צחוק כדרך חיים

צחוק כדרך חיים – אחד המצבים המהנים, ובמובנים רבים גם הטובים ביותר עבור כולנו הוא המצב בו משהו או מישהו משעשעים אותנו מספיק על מנת שנצחק – הצחוק נחשב מבחינות שונות למצב טוב ורצוי. מבחינה אינטואיטיבית קל לנו להבין את זה – צחוק פירושו הנאה. כולנו נהנים כשאנחנו צוחקים, החל מתינוקות ועד לקשישים. אך קיימים יתרונות נוספים – אינספור מחקרים הצביעו על הצחוק כפעולה בריאה ומשחררת מתחים, מה שבא לכדי ביטוי בבריאות הנפש והגוף כאחד.

צחוק כדרך חיים בין חברים, קומדיות בטלוויזיה ומופעי סטנד אפ – צחוק בתרבות שלנו

מכיוון שצחוק הוא מצב מהנה, בריא ונעים כל כך, ניתן למצוא בתרבות שלנו אינספור מצבים ומאפיינים הכוללים צחוק ומתמקדים בו.

הדוגמה הברורה והמידית ביותר מחיי היומיום של כולנו הוא כל מפגש חברתי ממוצע, בו חלק בלתי מבוטל מהזמן מוקדש למה שאנחנו מכנים "צחוקים" – אנחנו מצחיקים אחת את השני על ידי בדיחות וסיפורים מצחיקים ממגוון רחב של סוגים.

מלבד לאותם "צחוקים" שאנחנו חווים בחברה, קיימות תופעות תרבותיות רבות נוספות המבוססות על הצחוק כמצב מבוקש ונחשק – סדרות טלוויזיה וסרטים המוגדרים מראש כ"קומדיות" ותפקידם המרכזי הוא לגרום לצופים לצחוק, מופעי סטנד אפ במסגרתם עומד קומיקאי על הבמה ופשוט מנסה להצחיק את קהל מאזיניו ועוד אינספור מקומות בהם אנו נתקלים המכילים בדיחות, אנקדוטות מצחיקות וניסיונות לגרום לנו ליהנות ופשוט להתגלגל מצחוק.

צחוק כדרך חיים

בכל גיל הצחוק צריך להיות כדרך חיים.

מופע סטנד אפ – בידור על טהרת הצחוק

התחום העיקרי המייצג את תרבות הצחוק הוא כמובן עולם הסטנד אפ. אינספור סטנדפיסטיות וסטנדאפיסטים בונים את תחום עיסוקם העיקרי כאומני הצחקה – הם מפתחים בדיחות ומופעים שלמים אשר כל ייעודם הוא פשוט לגרום לקהל המאזינים לצחוק. כמובן שאותן בדיחות מכילות פעמים רבות גם מסרים נוספים, דוגמת ביקורת חברתית וכד', אך הצלחתו של מופע סטנד אפ נמדדת בראש ובראשונה על פי כמות הצחוק הנשמעת בקהל.

מסיבה זו ניתן גם למצוא כיום לא מעט מופעי סטנד אפ לאירועים – בתחום האירועים החגיגיים הבינו כבר מזמן כי אחת הדרכים לגרום לאירוע להיות מוצלח, מהנה ובלתי נשכח היא על ידי מופע סטנד אפ טוב, במסגרתו הקהל מבודר ומשועשע בצורה שגורמת לו להתגלגל מצחוק.

לסיכום, לצחוק תפקיד חשוב ומרכזי בחיים של כולנו. הוא משפיע בצורה חיובית על בריאות הגוף והנפש שלנו, וניתן למצוא אותו באינספור מקומות מפתיעים ויצירתיים בתרבות שלנו. מכל הרגשות והמצבים הנפשיים שאנו חווים, צחוק הוא בהחלט מצב ראוי לנסות ולחוות ממנו כמה שרק ניתן.

סטנדאפ לסוגיו

סטנד אפ לסוגיו

אין כמו לצחוק! על העבודה, על ההורים, על בן הזוג, על האחות, החברים, על אוכל ומה לא? זו בדיוק הסיבה שבישראל, אנחנו אוהבים כל כך מופעי סטנד אפ. אין כמו לסיים את היום בחיוך רחב מאוזן לאוזן. לשכוח מהדאגות והטרדות של היומיום ורק לצחוק. ערב של סטנד אפ יכול להתאים לכל זמן ולכל אירוע. אם כבילוי מיוחד של שישי בערב, אם כהפתעת יום הולדת לחבר/ה ואם במסגרת של ערב חברה, כשרוצים להעביר ערב חוויתי ומגבש לכל העובדים.

מופע סטנד אפ – הבילוי האולטימטיבי

כשרוצים לבלות ערב של כיף, יש אינספור אפשרויות, החל מטיול קליל בחוף הים וכלה בבילוי במסעדה טובה, בית קפה או בר. אבל לפעמים, מתחשק ליהנות מחוויה אחרת, קצת לשבור את השגרה ומה טוב יותר ממופע של סטנדאפיסטית מצחיקה או סטנדאפיסט מוכשר?

מופע סטנד אפ הוא הבילוי האולטימטיבי לכל גיל ולכל זמן. בערב באמצע השבוע אחרי העבודה, כשרוצים לטעום משהו אחר ולסיים את היום בכיף, או כבילוי מיוחד לסוף השבוע. רוצים להפתיע את בן/בת הזוג או לתת מתנת יום הולדת מיוחדת? אין כמו סטנד אפ כדי להפוך ערב רגיל לחוויה בלתי נשכחת.

סטנד אפ לערב חברה

מעוניינים להפיק ערב גיבוש לעובדי החברה? Look no further! סטנד אפ לערב חברה זה ה-דבר! ערב של צחוק, מלא בחיוכים, מפיג מתח, מחבר בין העובדים והכל בעלות סבירה ביותר לחברה. כל שיש לעשות הוא ליצור קשר עם אמן או אמנית הסטנד אפ שמתאים לכם, לוודא כי התאריך הרצוי עבורכם פנוי ולשריין את הערב להופעה מצחיקה ומהנה. רוצים להכניס קצת פלפל לערב? מסרו לסטנדאפיסט או סטנדאפיסטית, חומר רקע מעניין על העובדים, המנהל, סביבת העבודה וכיו"ב וכך ההופעה תהפוך לחוויה של ממש עבור העובדים. כמובן, הכל בהומור ובטוב טעם.

מתחשק לכם בילוי כיפי ומיוחד? רוצים לסגור את הסופ"ש עם חיוך? מופע סטנד אפ זה הבילוי בשביליכם. מופע שלהם של צחוק והנאה. רוצים להרים ערב חברה מגבש ונעים? סטנד אפ היא בחירה מעולה ועל הערב הזה עוד ידברו הרבה במשרד….

מופע הסטנדאפ של הדר לוי.

hadar-contact

אתם מוזמנים ליהנות מאחד ממופעי הסטנדאפ הטובים ביותר בישראל.

חייגו 052-6105900 או השאירו פרטים באתר

סטנד אפ לפורים

פסיכולוגיה בגרוש

פסיכולוגיה בגרוש – הדר לוי

אני הולכת לפסיכולוגית. שנים לא רציתי ללכת.
הלכתי לכל מיני מטפלות אלטרנטיביות עם אנרגיות ובלי חשבוניות . מסאג'ים טיפולים . פעם טיפלו בי במגנטים . באמת. היא שמה עלי מגנטים . ועזבה אותי לחצי שעה . ואתה מתחיל לשכנע את עצמך שזה עובד . ושאתה מרגיש יותר טוב . ואתה לא מבין איך העברת את כל החיים בלי מגנטים עליך . הייתה פעם שלא יכולתי להגיע והודעתי שנייה לפני . היא אמרה לי חבל שאת מודיעה לי עכשיו – אני שולחת לך אנרגיות ואני מחייבת אותך עליהן . שילמתי על אנרגיות .לעזאזל, שילמתי על אנרגיות.
אז עשיתי תקשורים , וגרפולוגיות ומיסטיקה , וקלפים. אבל אף פעם לא הלכתי לפסיכולוג . פחדתי שאני אשב מול בן אדם נורמלי – ושהוא פשוט יגיד לי-גברת, את פסיכית . אני ראיתי אנשים . אבל את הכי פסיכית שראיתי .
אבל טעיתי . פסיכולוגים לא אומרים את זה . הם לא נלחצים מכלום . אני יכולה להגיד לפסיכולוגית שלי אני רוצה לרצוח את השכנה שלי . היא תגיד לי בואי נחשוב איך .
הדבר היחידי שילחיץ אותה זה אם אני אגיד לה – בזמן האחרון אני מרגישה שאני בסדר .
אז היא תתחרפן – אבל לא ! התחלנו טיפול את לא יכולה לעזוב באמצע תהליך!
תהליך אגב שאין לו סוף אף פעם. אבל היא צודקת , אתה אף פעם לא ממש בסדר, מצד שני היא פסיכולוגית של קופת חולים אז אני לא מייחסת לה המון חשיבות.
אצל הפסיכולוגים הכל קשור לילדות . הכל . אני מספרת לה כמה קשה לי לעבור פרידה . היא אומרת לי בואי נחזור לכיתה ג' אולי אמא שכחה אותך מחוץ לחוג חלילית.. עכשיו לך תזכור , אבל זה נשמע הגיוני.. ככה יוצא שכל פעם שאני יוצאת מהפסיכולוגית אני מתקשרת לאמא שלי ושואלת אותה שאלות מלפני 30 שנה . אמא תגידי כשנסענו לאילת וחיכיתי לך .. והיא כבר נמאס לה ." לא עזבתי אותך שם . חיכית בסך הכל 5 דקות על הספסל. . את בת 40 תסתדרי כבר על החיים שלך."

מדהים שכל דבר שקרה לך עד גיל 6 הוא מה שמשפיע לך על שאר החיים .
מה שאמא עשתה לך זה מה שיעצב אותך ויעציב אותך בהמשך.
ואז אתה נהיה אדם בוגר ואתה דואג לעצמך ומתנהל בחיים האלה . אבל אתה עדיין הילד הקטן הזה . עדיין . כשמעליבים אותך , כשפוגעים בך . אתה מיד נהיה הילד הזה . לא רק אני
כולם נראים לי ילדים ברחוב כולם . כולם תינוקות עטופים בגוף גדול , ומכוניות וכסף ואטיטיוד , ואלק נסיון חיים . אבל כולם תינוקות .
ברגע שמתחילים להקשיב טוב טוב . מתחילים לשמוע את הילדים של כולם זה כל מה שאתה שומע.
אני לא יכול , יש לי פרזנטציה מחר בעבודה
(אמאלה אני פוח )
נוכל לקבוע פגישה? (בבקשה תאהב אותי !!)
אבל למה החניון עולה כל כך יקר? (נמאס לי כבר!!)
תפתח את הבגאז' כבר!.(אוף אני רוצה את אמא!!)
כולנו תינוקות . תינוקות. תינוקות שנשכבים על הרצפה בקניון ובוכים .
והאמת , הקונספט הזה שאמא דואגת לך ומטפלת לך בעניינים , נגמר איפשהו בגיל 18 . וחבל . חבל . כי אמהות מתבזבזת על ילדים . באמת  אתה באמת צריך את אמא , לא כשאתה בן 4, יותר כשאתה בן 20 ובן 30 והכי כשאתה בן 40 . הלוואי ואמא שלי היתה מעורבת בחיים שלי . הלוואי והיא היתה מתקשרת לבוס שלי ואומרת לו – אדוני , אם אתה לא מעלה לה את המשכורת אני לא שולחת את הילדה . זה הילדה הכי טובה שיש.
או נגיד – היא לא תוכל להגיע היום יש לה חום . או נגיד שהיא תלך למוסכניק שהחליף לי את המצבר ותגיד לו– מה אתה חושב שאתה ככה מעליב את הבת שלי? תתבייש! אתה בן אדם מבוגר! איפה אמא שלך? אני רוצה לדבר איתה .
.ואז אמא שלי תדבר עם האמא של הפסיכולוגית וביחד הם יפתרו את כל הבעיות שלי. בול!

יום האישה

לבד בברלין

לבד בברלין
בפעם הראשונה שהייתי בברלין הייתי בהלם. מצאתי עיר כזאת כיפית קוסמופוליטית שוקקת חיים ותרבות. אבל הלב לא הרשה לי להנות. כאן קרתה הזוועה. כאן זה החור בלב של האנושות. איך אני יכולה סתם לשתות בירה? לאט לאט התחלתי לשכנע את עצמי – הם למדו תלקח. הם השתנו.בלה בלה. והתחלתי להשתחרר. אין ברירה ,בכל זאת באתי לכולה חמישה ימים בברלין. זה לא הזמן לחפירה,את זה יש לי גם בבית. אבל דבר אחד שיגע אותי .נסעתי בעיר ברכבות, גם עניין אסוציאטיבי גם לא קל, ורכבת אחת לא נתנה לי מנוחה. רכבת שעליה מופיעה המילה ואנזה. היעד האחרון. זה הזכיר לי משהו ואנזה. ואנזה. נו בגרות בהסטוריה הדר. טוב גוגל הדר.. כן וילה ואנזה. שם הוחלט הפתרון הסופי. שם הוחלט הרוע האנושי הכי הגדול בעולם מעוגן במסמכים ובחותמות ובנימוקים שכלתניים להפליא ורעים להחריד. הסתובבתי בעיר קניתי בגדים יד שניה ראיתי הצגות אבל הואנזה הזה שיגע אותי. ביום האחרון עליתי לרכבת הזאת כמו כל יום אבל הפעם לא ירדתי אחרי 2 תחנות. החלטתי להמשיך עד הסוף .להגיע לואנזה. 40 דקות מברלין. אני בשליחות הצדק. בשליחות ההסטוריה.הרכבת נוסעת. היא יוצאת מהעיר. חם בברלין חם מאוד. אוגוסט. אין מזגן. הנוף מתחלף לירוק לנהרות לשדות לטבע מהמם. יורדים אנשי ברלין ועולים לרכבת אנשים אחרים. אני פתאום קולטת שיש להם בגדי ים. משפחות עם מזרון ים. גלגלים. נשים עם בגדי חוף. מה קורה אני לא מבינה. אחרי 20 דקות נעצרת הרכבת. זה ואנזה? אני שואלת. כן עונה לי נערה גרמניה. לאן כולם הולכים ? לשחות. היא עונה. אני יורדת מהרכבת .הגעתי לואנזה. והלסת שלי נשמטת. לנגד עיני הנוף הכי יפה בעולם. אגם. ציורי. מסביב בתי קיט כאלה. צמחייה ירוקה כמעט טרופית .מה זה?? אני שואלת שוב .זה ואנזה?? כן עונים לי זה ואנזה. ואז אני רואה שלט. וילה ואנזה עוד אוטובוס של שעה שמקיף את האגם ומוריד אותך במוזיאון. כולם פונים ימינה לעבר האגם ואני פונה שמאלה לאוטובוס למוזיאון. מסתכלת עליהם. אני בשליחות ההסטוריה. יש לי מטרה. אחרי 3 צעדים אני נעצרת. ומסתובבת.ינעל העולם. הם עוד פעם יגרמו לי רע הנאצים האלה?? התיישבתי על ספסל . שתיתי דיאט קולה. ונשמתי את הנוף . פעם אחרת נלך למוזיאון . היום נדמיין שיש רק יופי בעולם .ושאנשים רק רוצים לחיות.

את יותר מצחיקה מאישה

את יותר מצחיקה מאישה אמר לי קולגה. מה זאת אומרת ? שאלתי.

"את מבליטה יותר את ההומור שלך מאשר תכונות נשיות"

. ו..הומור זו לא תכונה נשית ?שאלתי אותו

לא . הוא אמר. תראי את הצפורניים שלך.

 הסתכלתי על הצפורניים שלי . באמת מרוח עליהם לק ירוק זוהר מתקלף. בטח לא משהו שהיה עובר את מכון התקנים של פנינה רוזנבלום.
איכשהו התכונה הנשית  , ה- להיות אישה היא יותר בייביליס, איפור וסבלנות. סבלנות לשבת שעות במספרה או במכוני לייזר. אם הציפורניים שלך מרוחות בלק ג'ל הכי אופנתי לעונה (חום יין, נראה לי)  אז את באמת אישה.
אולי הגיע הזמן לעשות רענון בכל מה שאנחנו יודעים על האנושות. הומור זו לא תכונה גברית. לגברים אין בעלות  על ההומור כמו שלנו אין בעלות על היכולת לדבר, או להרגיש. נכון, הרבה שנים היה נראה שאישה על במה עומדת ומצחיקה זה לא תקין , לא סביר . אישה הרי צריכה רק לצחוק או יותר נכון לצחקק . היא לא אמורה לעמוד על הבמה ולהגיד- הי יש לי מה להגיד ואתם תצחקו ממנו.אבל הימים האלה כבר לא איתנו , נכון?
וחוץ מזה אם רגע נכנס לעומק, דווקא הומור היא תכונה מאוד נשית. הרי הומור , או כל קומדיה בבסיסה היא להסתכל על המציאות מבחוץ, ולראות מה לא מסתדר , מה לא במקום , מה לא טוב, וכך מתחילה אבחנה קומית. וזה רבותי  וגבירותיי,  אישה.
 דווקא אישה הרבה פעמים מנהלת תסריטים בראש , יודעת הרבה לפני מה האיש לידה יגיד ועונה לו בראש. זאת קומדיה.
 אני הרבה פעמים רבה עם בן זוגי בלי שהוא נמצא בבית בכלל. אני שוטפת כלים ותוך כדי רבה איתו .
 למה רק את שוטפת ?
 הוא גם שוטף
 הוא לא
 הוא לא עושה כלום . את עבד .את כשלון
המריבה מתנהלת בלעדיו.. זה אם עושים את זה נכון . קומדיה .
 כלומר לא בבית . בבית זה טרגדיה . אבל אם מביאים את זה לבמה , זה יופי.
אז תסלחו לי שהצפורניים שלי לא מושקעות. לפחות שטפתי כלים.

צחוק ורפואה – שילוב מנצח

צחוק ורפואה – לצחוק כל הדרך לרופא?!  

כיצד צחוק כשלעצמנו עשוי לתרום לכל אחד? מלבד השיפור המיידי במצב הרוח, לצחוק סגולות רפואיות והוא משמש אף כמשכך כאבים 100%. אז בפעם הבאה אל תתפלאו שהרופא ירשום לכם שההמלצה היא לצחוק כמה פעמים ביום

כיצד צחוק משפיע על הבריאות?

צחוק ורפואה – רבות כבר דובר על כמה הצחוק חיוני לבריאות. בכדי לאשש את מה שכולם חשבו כבר שנים רבות אפילו נערכו בנושא מחקרים רפואיים מקיפים. מחקרים אלו נעשו בכדי להבין מה משמעות הצחוק ואילו שינויים הוא מעורר באופן ישיר בגוף האדם ומערכותיו השונות. תוצאות המחקרים מעידים כי אכן לגוף ישנה השפעה ישירה על הגוף, בן אדם שצוחק יותר עשוי להאריך אף את תוחלת החיים שלו ולמנוע מחלות מסוימות. מופע סטנד אפ למשל, עשוי לגרום לבריחה מהמציאות היומית שכל אחד חווה ולגרום באופן ישיר להרגשה טובה יותר. אז מה הפלא שאולי רופאים בעתיד ימליצו במקום לנטול כדורים, פשוט לצחוק מספר פעמים ביום?

כיצד למעשה תורם כל צחוק באשר הוא להארכת תוחלת החיים?  

בראש ובראשונה, כאשר אנו צוחקים צחוק בריא  (ארוך ומשמעותי), באופן מיידי נגרמים שינויים פיזיולוגיים בגופינו. מדובר על הרחבת כלי הדם וזרימה טובה יותר למשאבת הלב ובחזרה. הצחוק עובד על שרירי הגוף וביניהם הסרעפת, שרירי הבטן, לסת ועוד. כמובן שישנה גם השפעה ישירה על מערכת העצבים והמערכת החיסונית.

  • מערכות חיסוניות משתפרות – הצחוק מזרים לגוף חומרים שהם כמשככי כאבים טבעיים (צחוק במקום כדורים, כבר ציינו?). בנוסף, מגביר הצחוק את קצב פעימות הלב, שיפור במחזור הדם. דבר חשוב שיש לדעת – הצחוק משחרר באופן מיידי אנדרופינים שחיוניים מאוד במניעת התקפי ואירועי לב. כנ"ל, יש הגורסים בכך שצחוק עשוי למנוע גם התנוונות המוח ואף מקרי אלצהיימר ושבץ. אגב, בעת צחוק הגוף מוציא רעלים מיותרים ומכניס חמצן בריא (תזכרו כמה פעמים קרה לכם שצחקתם עד כדי שיעול).
צחוק ורפואה

הצחוק תורם למערכת החיסונית ויוצר מעין משככי כבים ומרפאים טבעיים לחלוטין

  • הפחתת מתחים וחרדות – אחד הדברים הגורמים לקיצור תוחלת החיים הוא דיכאון. דיכאון עלול להופיע בכל גיל ובכל שלב בחיים. כאשר צוחקים, מפריש המוח אנזימים רבים ואדרנלין המייצבים את מצב הרוח ומונעים כניסה למצבים קיצוניים.
  • קבלת פרספקטיבה לחיים – הצחוק עוזר מאוד בכדי להכניס את החיים לפרופורציה. מחקרים מוכיחים כי אלו שצוחקים יותר, אפילו משתתפי סדנת סטנד אפ למשל, יודעים כיצד להתמודד טוב יותר עם אירועים שונים בחיים. הצחוק מלמד אותם לחיות חיים אופטימיים וטובים יותר. 

התובנה כי צחוק מטיב עם הבריאות הביאה להתפתחות מקצועות כמו סטנדאפיסטית, ליצנים רגילים ורפואיים ועוד. המטרה היא כמובן, לגרום לתחושה טובה יותר בקרב חולים, לשפר את מצב רוחם ואף לסייע בהחלמתם ככל הניתן. ישנו קשר קבוע בין נפשו של אדם לגופו ("נפש בריאה בגוף בריא"), משמעות משפט זה שגוף לא יהיה בריא אם הנפש מדוכדכת. אגב, ביהדות, שמחה, צחוק ואושר הם בגדר מצווה ואף מצויים אזכורים רבים בכתביו של הרמב"ם בנושא.